នៅថ្ងៃទី២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០១៥ ការប្រឡងថ្លែងសុន្ទរកថាជាភាសាជប៉ុនលើកទី៨បានបញ្ជប់។ លទ្ធផលការប្រឡងថ្លែងសុន្ទរកថាជាភាសាជប៉ុនលើកទី៨ ជ័យលាភីទី១: គិន លក្ខណា មកពីវិទ្យាល័យ ជា ស៊ីម សាមគ្គី ជ័យលាភីទី២: ឆុន សុទសុភ្ថា មកពីវិទ្យាល័យមិត្តភាពជប៉ុន កម្ពុជា ជ័យលាភីទី៣: ថាច់ ផារី មកពីវិទ្យាល័យទួលទំពូង
• Events
ការប្រលងថ្លែងសុន្ទរកថាជាភាសាជប៉ុនលើកទី៨សំរាប់សិស្សវិទ្យាល័យ រៀបចំដោយក្រសួងអប់រំយុវជន និង កីឡា និងអង្គការអេអិលស៊ីកុមុយនីកេសិនស៏ ។ កម្មវិធីប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃអាទិត្យ ទី២៩ ខែមិនា ឆ្នំា ១០១៥ ពេលវេលា : ម៉ោង ១៣:៣០ -១៦:៣០ ទីកន្លែង : សាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង
ពិធីប្រកួតប្រជែងភាសាជប៉ុន ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តមពិត ចំណាន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡានៅថ្ងៃអាទិត្យ ទី29 ខែមីនា នៅសាកលវិទិ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រងសាលប្រជុំអគារ B វេលាម៉ោង 13:30 នាទី ។
ជំនួបជាមួយ Rahman Bushra Communications Specialist
នៅរសៀលថ្ងៃទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០១៥ លោកបណ្ឌិត សេង ប៊ុនធឿន សាកលវិទ្យាធិការរងនៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រងបានទទួលជួបលោកស្រី Rahman Bushra Communications Specialist អមដំណើរដោយលោក ទូច ហួន ជំនួយការអ្នកតំណាង នៃអង្គការសហប្រជាជាតិដើម្បីពិភាក្សាការងារ។ ក្នុងឪកាសនោះលោកបណ្ឌិត បាននាំភ្ញៀវទស្សនាតាមថ្នាក់សិក្សា និងបណ្ណាល័យរបស់សាកលវិទ្យាល័យផងដែរ។
ទទួលបានឈាម ២១៦ ប្លោក
នៅថ្ងៃទី២៦ ខែមីនា នេះកាកបាទក្រហមប្រចាំសាកលវិទ្យាល័យជាតិ គ្រប់គ្រងបានទទួល ឈាមសរុបទាំងអស់ ២១៦ប្លោក ។ សូមថ្លែងអំណរគុណចំពោះសប្បុរសជន សិស្សនិស្សិត ព្រមទាំងសាស្រ្តាចារ្យ បុគ្គលិកទាំងអស់ដែល បានចូលរួមផ្តល់ឈាមក្នុងឳកាសនេះ ។
Young Sotheast Asian Leaders Initiative
Would like to encourage students interested in entrepreneurship to apply to the YSEALI Generation: Power of Entrepreneurship: A 5-day entrepreneurship regional exchange workshop for entrepreneurs and intrapreneurs from ASEAN between the ages of 18-30.